Stok Kartı Nedir? Nasıl çalışır? - Yardım İçeriği

bu belge firmatik prestij programı için stok kartı nedir ve nasıl çalışacağı konusunda size bilgi vermektedir.


İşletme aldığı ve satışını yaptığı ürünlere stok adı verilir. Stok kartları bunların tanımlanmasını kapsar.   Bir stoğu alış veya satış yapmadan önce Stok Kartları menüsünden tanımlamak gereklidir.

Stok Kartı bir ürün için tek seferlik tanımlanır. Örneğin Kırmızı kalem isminde bir ürünün varsa bunu birkere tanımlamanız yeterli olur. Kırmızı kalemi her aldığınızda ve sattığınızda stok kart listesinden tanımladığınız kırmızı kalemi bulup seçmeniz gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Stok kartını bir defa tanımlamanız yeterlidir. Prestij programı için sadece stok adı alanı zorunlu alandır. Fakat diğer alanlarıda doldurmanızı muhakkak tavsiye ediyoruz. Diğer alanları kartı tanımlarken doldurmanız size ileride avantaj tanıyacaktır. Örneğin barkodu tanıtırsanız satış yaparken direk barkod numarası kullanma imkanınız bulunmaktadır. Veya Alış satış fiyatlarını verirseniz alış satış işlemlerinizde fiyatlarınız gelecektir.
  • Önceden mevcut stoğunuz varsa bunu Devir olarak alış yapmanız gerekmektedir. Prestijde stok kartı tanımlarken Kaydet seçeneği haricinde Kaydet >Devir alışı yap seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği kullanarak kolayca şu an mevcut stoklarınızın girişini yapabilirsiniz.

 


firmatik yardım dosyaları
Yardım Dosyaları
Yayınlanma Tarihi :19/03/2018 06:20:15
Genel Konular »Genel »Muhasebe
Firmatik Yazılım Bu bilgi size yararlı oldu mu ?

Bu uygulama için henüz bir yorum yapılmamış.

...
  • yorumlar
  • Firmatik

Ücretsiz Deneyin


Prestij Ön Muhasebe Programı Cari Kasa Programı UZAK YARDIM PROGRAMI İNDİR Uzak yardım programı teknik destek hizmetlerinde kullanılır.

Bize Yazın


Görüşleriniz bizim için önemli. Lütfen programlarımız hakkında problemlerinizi, görüş öneri ve tavsiyelerinizi bizimle paylaşmaktan paylaşın.

Burayı tıklayarak bize mesaj gönderebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular


Sıkça sorulan soruları görmek için burayı tıklayın.


Firmatik Yazılım 2008-2018 (c) Her Hakkı Saklıdır