Stok Takip Programı. Ücretsiz İndirin. Mal Alış Satış İşleml

Stok Takip Programı

Puan Ver :
Toplam 195 Kişi 5/3

Sürümü : 2.7
Boyut : 27mb
İşletim Sistemi : Windows/Mobil/Web

Şimdi İndirin

Stok Programı ile neler yapabilirsiniz? Mal alış ve satış işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Stok kartlarından stokla ilgili bilgileri görebilirsiniz. Örneğin alış fiyatı, satış fiyatı, kalan stok miktarı. Barkodlu satış yapabilirsiniz. Şimdi Ücretsiz indirerek deneyebilirsiniz.


Program Detayı

Programın kurulumundan sonra ilk yapmanız gereken işlem stok kartlarını tanıtmak olmalıdır.

Yeni stok eklemek için Stok > Stok Ekle menüsüne giriş yapın ve gerekli bilgileri doldurun. Burada sadece stok adı zorunlu alandır. Diğer bilgileri doldurmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin satış fiyatı belirtirseniz ileride yapacağınız satışlarda satış fiyatları otamatik olarak size gösterilir. Barkod sistemi kullanacaksanız stok kartlarını tanıtırken barkod numaraları yazmanız durumunda işlem yaparken barkod okutarak rahatca alış satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Stok bilgilerini girdikten sonra Kaydet butonunu tıklarsanız stok kartınız eklenmiş olur. Unutmayın bir stoğu bir defa eklemeniz yeterlidir. Kaydet > Devir alışı yap butonunu tıklarsanız şu an elinizde mevcut ürün miktarlarınıda girebilirsiniz.

Stok kartını ekledikten sonra Stok > Stok Alış Satış Ekle menüsünü veya Stok > Stok Hareketleri menüsünü kullanarak alış satış işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Stok hareketleri menüsünde ayrıca daha önce yapmış olduğunuz işlemlerde görüntülenmektedir. Stok Hareketleri bölümünde işlem yapmak için önce müşteri listesinden bir müşteri seçmeyi unutmayın.

Stok Listesi Menüsünü kullanarak stoklarınızın listesini alabilir kalan stok miktarlarınızın durumunu görebilirsiniz.

Excel dosyasından stok Alma : Excel'de stok listenizi programa aktarmak için Üst menülerden Stok > Excelden stok al menüsünü kullanabilirsiniz.

Barkod Çıktısı Alma : Barkod çıktısı almak için Stok Listesi > Barkod çıktısı almak istediğiniz ürünü seçin > Yazdır > Barkod çıktısı menüsünü kullanın. Yazıcı formunu Tasarım Modu butonunu kullanarak isteğinize göre tasarlayabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi almak veya program hakkında görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak isterseniz bizi ileşitim telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.

 

Stok Kartları:

Stok Kartlarını kullanarak alış satış işlemi yaptığınız malların Ürün Adı, üretici, marka model gibi bilgilerini kaydedebilirsiniz.

Stok Hareketleri

  • Mal Alışı ve Mal Satışı Yapabilirsiniz. Cari Hesap bağlantısı sayesinde cari hareketlerinizde otomatik olarak yaptığınız mal alış/satış işlemi listelenir.
  • Giren / Çıkan stoklarınızı Stok Bazında ve Cari Hesap kartı bazında listeleyebilirsiniz.
  • Tarih filtreleme seçenekleri ile belirli tarihler arasındaki stok hareketlerinizin listesini alabilirsiniz.

 

Stok Hareketleri (CARİ)

Bu menüyü kullanarak stok hareket kaydı yapabilirsiniz. Stok hareketlerinin listelenme şekli cari hesaplara bağımlıdır. yani sağ taraftaki cari hesap listesinden herhangi bir cari hesabı seçtiğinizde o hesapla ilgili stok hareketleri listelenir.

 

Stok Hareket İşlemleri:

Mal alışı veya mal satışı işlemlerinizi bu bölümden yapabilirsiniz. önemle üzerinde durulması gereken konu bu bölümde giren stok kayıtlarının neleri etkileyeceğidir. Bu bölümde yapılan stok giriş ve çıkışları sadece stok miktarlarını etkiler. eğer mal alış ve satışlarınızın kasa ve cari hesapla bağlantılı olmasını istiyorsanız mal alış veya mal satış faturası kesmeniz gerekmektedir.

 

Bu bölümde yapabilecekleriniz yeni stok hareketi ekleme, düzeltme, silme ve yapılan kayıtların listelenmesi ve yazıcıdan dükümün alınması şeklinde sıralanabilir.

Yazdırma: Stok Kartları bölümünden Aktif stoku veya tüm stok kartlarının dökümünü yazıcıdan alabilirsiniz.

Stok Hareketleri (STOK)

Tanımı : Bu menüyü kullanarak stok hareket kaydı yapabilirsiniz. Stok hareketlerinin listelenme şekli stok kartlarına bağımlıdır. Sağ köşede bulunan stok kartı listesinden seçeceğiniz stok için yapılmış hareketler listelenir.

Stok Hareket İşlemleri: mal alışı veya mal satışı işlemlerinizi bu bölümden yapabilirsiniz. önemle üzerinde durulması gereken konu bu bölümde giren stok kayıtlarının neleri etkileyeceğidir. Bu bölümde yapılan stok giriş ve çıkışları sadece stok miktarlarını etkiler. eğer mal alış ve satışlarınızın kasa ve cari hesapla bağlantılı olmasını istiyorsanız mal alış veya mal satış faturası kesmeniz gerekmektedir.

Bu bölümde yapabilecekleriniz yeni stok hareketi ekleme, düzeltme, silme ve yapılan kayıtların listelenmesi ve yazıcıdan dükümün alınması şeklinde sıralanabilir.

Yazdırma: Stok Kartları bölümünden Aktif stoku veya tüm stok kartlarının dökümünü yazıcıdan alabilirsiniz.

Sosyal Medya da Paylaş

Facebook Instagram Print

Yorum Yapın

Bu uygulama için henüz bir yorum yapılmamış.

...
Google Güvenli Tarama site durumunu test etmek için burayı tıklayın
Tavsiye Puanı : 5/5

Ücretsiz Programlar

saat ajanda programı ekran görüntüsü

Saat Ajanda Adres

Ajanda ve adres defterinizi tasip edin

Ücretsiz

Ücretsiz İndirin
Lotus ekran görüntüsü
Lotus Muhasebe Programı

Profesyonellerin seçimi. Cari, Kasa, Stok, Fatura, e-fatura, e-arşiv ve daha fazlası.

Fiyat Sorun

Şimdi İndirin