Garanti ve Seri No Takip Programı

Garantili ürünlerin garantilerini ve seri numalaranı takip etmenizi sağlar

Firmatik Prestij Fatura ve Teknik servis modüllerinde seri no takibi ve garanti takibi bulunmaktadır. Kullanabilmeniz için bu modüllerin açık olması gerekmektedir.

 

Seri No Takibi Niçin Kullanılır ? Ürün satışlarınızda ürünün kime hangi tarihte satış yaptığını doğru şekilde tespit etmeniz için kullanılır. En yaygın elektronik eşya sektöründe seri no takibi yapılmaktadır. Ürün seri numaraları genelde üretim sıralarına göre verilmektedir. Bu yüzden seri no tüm ürünlerde farklıdır.

 

Seri Numarası Nasıl Eklenir ?

 

1. Yöntem : Seri numarasını alış faturası düzenleyerek ekleyebilirsin. Bu ekleme şekli yeni alacağınız ürünler için geçerlidir.

Örneğin 10 adet xxx marka cep telefonu alışı yaptınız. Seri Numarası ekleme bölümünden 10 adet seri numarası ekleyebilirsiniz. Eklenen seri numaraları satış yaparken karşınıza otomatik olarak çıkacaktır.

 

2. Yöntem : Programı kullanmaya başladığınızda önceden alınmış ürünler olabilir. Bunların seri numaralarını tanımlamak için Üst Menülerden Teknik Servis > Seri No Takip > Faturasız Seri No Girişi menüsünü tıklayın. Gelen pencerede [EKLE] butonunu tıklayarak önceden almış olduğunuz ürünlerin seri numaralarını girebilirsiniz.

 

Önemli : ikinci yöntemi sadece önceden var olan ürünleriniz için kullanın. Yeni alım yaptığınız ürünlerin seri numaraları alış faturası oluştururken ekleyebilirsiniz.

 

Garanti Durumunu Öğrenme : Ürünü alışındaki ve satışındaki garanti durumunu öğrenmek için Teknik Servis > Seri No Takibini kullanabilirsiniz.  Ürün garanti süresi varsayılan değeri 365 gündür. Alış ve satış faturalarınıza göre bu süre otomatik olarak hesaplanmaktadır.

 

Garanti süresini öğrenmenin diğer bir yolu Stok Listesi >> ilgili Stoku Bulun > Düzelt Butonuna tıklayın. Gelen stok kartı penceresinde Seri No Sekmesine tıklayarak görebilirsiniz.

 

Ürünün Garanti Süresini Değiştirme : Ürünün garanti süresini değiştirmek için Stok Listesi >> ilgili Stoku seçin >> Düzelt butonuna tıklayın. Seri No sekmesi bölümünden garanti süresini değiştirerek kaydet'i tıklayın.

Şimdi İndirin

Sık Sorulan Sorular