\n
-

Prestij Programını Başka Bir Bilgisayara Taşıma - Yardım İçeriği


Firmatik Prestij »Diğer Konular »Genel, 08/03/2018 06:24:25

Bu bölüm firmatik prestij programın bir bilgisayardan başka bir bilgisayara nasıl taşınacağını anlatmaktadır. 

Yeni bilgisayara taşıma işleminde yeni bilgisayar için lisans yenileme işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden eski bilgisayarınızdan sipariş bilgilerinizin (özellikle mail adresinizin) doğru yazıldığından emin olun.

Yapmanız gereken işlemler sırayla şu şekildedir.

  • Öncelikle programınızın kurulu olduğu klasörü bulun. Varsayılan kurulum klasörü C:\Firmatik\Prestij dir. Bu sizin bilgisayarınızda değişiklik gösterebilir. Kesin yolu bulabilmek için progamınızı çalıştırdığınız kısayolun hedefine bakabilirsiniz.
  • Bulunan hedefteki prestij klasörünü (tüm içindeki dosyalarla birlikte) bir harici disk veya flash diske kopyalayın.
  • SQL kullanıcıları için veri tabanı varsayılan adresi C:\FirmatikDB klasörüdür. Prestij programınızı sql ortamında kullanıyorsanız bu klasörü mutlaka almanız gerekmektedir. Bu klasör içinde ayrıca yedek verileride barındırır (c:\firmatikDB\Yedek\). SQL kullanıcıları klasör içindeki FPrestijDB.ldf ve FPrestijDB.mdf dosyalarını harici disk veya flash diske kopyalayın.

Yukarıdaki işlemleri yaparak programınız yedek bir diske kopyalamış oldunuz. Aşağıda anlatılanlar bu verilerin yeni bilgisayara aktarılma işlemini içerir.

  • Prestij klasörünü c:\firmatik klasörünün içine kopyalayın. Firmatik klasörü yoksa tekrar oluşturmanız gerekecektir.
  • firmatikDB klasörünü C:\ dizinine kopyalayın.
  • c:\firmatik\prestij\FPrestij.exe dosyasını direk çalıştırarak veya masaüstüne kısayol oluşturarak programı çalıştırabilirsiniz.

Ek Bilgi : Taşıma işlemi sonrasında lisansınızı eski bilgisayardan sildirerek yeni bilgisayara taşımanız gerekmektedir. Konuşla ilgili bizi arayabilirsiniz. 

Bu bilgi size yararlı oldu mu ?

Bu uygulama için henüz bir yorum yapılmamış.

...