\n
-

Üretim-Imalat Programı Nasıl Kullanılır ? - Yardım İçeriği


Firmatik Prestij »Kullanımı »Üretim/İmalat, 11/03/2018 01:20:24

İmalat, bir ham maddeyi işleyerek bir sanayi ürünü, bir mal üretme işlemlerinin bütününe denir.

Talaşlı imalat (tornalama, frezeleme, delik delme, taşlama, v.s...) döküm, plastik şekil verme (dövme, haddeleme, soğuk ve sıcak çekme, ekstrüzyon), kaynaklı birleştirmeler ve sac metal işleme başlıca imalat türleridir.

Üretim-İmalat  programı kullanmak için öncelikle stok kartı tanımlamanız gerekir. Stok kartlarınızı tanımladıktan sonra üretimde kullanılacak hammaddelerin satın alınması gerekir.

Örneğin bir fırın işletmesinin üreteceği ürün ekmek , ürün için harcanacak hammadeleri un maya şeker tuz vb. şeklinde tanımlayabiliriz. Praşlestij programında üretime başlamadan önce ekmek dahil un şeker maya ... stoklarının stok kartlarına tanıtılması gerekir. Stok kartı tanıtma işleminden sonra un şeker maya gibi hammadde stoklarının satın alınması gerekir.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra üretim için bir üretim reçetesi düzenlemelisiniz. Üretim reçetesi üretimin nasıl gerçekleşeceğini belirler. Örneğin ekmek üretimi için reçete Ekmek giriş olarak aktarılır un şeker maya çıkış olarak belirlenen miktarlarda reçeteye yazılır.

Reçete oluşturma işlemi üretim yaptığınız anlamına gelmez sadece üretimin ne şekilde gerçekleşeceğini belirlemiş olursunuz.

Ekmeği stoğunuza aktarmak için üretim yapmanız gerekir.

Daha kapsamlı bilgi diğer konu başlıklarında anlatılmıştır.

 

Bu bilgi size yararlı oldu mu ?

Bu uygulama için henüz bir yorum yapılmamış.

...