Kasa Ekleme Silme ve Kasa Kullanımı - Yardım İçeriği

Kasa işlemi yapabilmeniz için en az bir kasanızın olması gerekmektedir. Program MERKEZ KASA isminde otomatik olarak bir kasa açar.

Kasa modülü işletmenin nakit giriş çıkışlarını takip için kullanılır. Bu yüzden işletmedeki nakit para kimlerde duruyorsa bunlar için birer kasa açabilirsiniz. Örneğin iki ortaklı bir şirkette iki ortakta işletme parası mevcut nakit ödeme ve tahsilat yapıyorsa iki kasa açmanız işleminizi kolaylaştırır. Birden fazla kasa açmanız durumunda öncelikle bu kasaları tanımlamanız daha sonra bu kasalara ilk devir girişi yapmanız gerekmektedir.

 

Kasa Eklemek için ;  Kasa > Kasa menüsü > Yeni kasa butonunu tıklayın. Oluşturulan kasanın bilgilerini girin. Kaydet butonuna tıklarak kaydedin. Yeni oluşturulmuş kasa mevcutu sıfırdır. Eğer önceden kasanın içerisinde nakit mevcutsa bunu kasa hareketi ekleyerek devir girişi yapabilirsiniz.

 

 

Banka Silmek için aynı menüde giriş yapın. kasa sil butonunu tıklayın. Önceden işlem yaptığınız kasa silinemez.

Banka Modülü işletmenizini bankadan yaptığı ödeme ve tahsilatları takip etmek için kullanılır.  Kredi kartı alışverişlerinde pos hesabını banka ekleyerek tanımlayabilirsiniz.

 

Banka Eklemek için ; Banka > Banka > Yeni banka butonuna tıklayın. Banka bilgilerini doldurarak kaydeti tıklayın. Banka ilk eklendiği zaman mevcudu sıfır lira dır. Banka hareketi ekleyerek devir girişi yapabilirsiniz.

Banka silmek için aynı banka penceresinden silmek istediğiniz bankayı seçin ve banka sili tıklayın. Önceden işlem yapılmış banka kartını silemezsiniz.

 

 

 

 


firmatik yardım dosyaları
Yardım Dosyaları
Yayınlanma Tarihi :09/03/2018 03:03:19
Firmatik Prestij »Kullanımı »Kasa ve Banka
Firmatik Yazılım Bu bilgi size yararlı oldu mu ?

Bu uygulama için henüz bir yorum yapılmamış.

...
  • yorumlar
  • Firmatik

Şimdi İndirin


Prestij Ön Muhasebe Programı Cari Kasa Programı UZAK YARDIM

Bize Yazın


Görüşleriniz bizim için önemli. Lütfen programlarımız hakkında problemlerinizi, görüş öneri ve tavsiyelerinizi bizimle paylaşmaktan paylaşın.

Burayı tıklayarak bize mesaj gönderebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular


Sıkça sorulan soruları görmek için burayı tıklayın.


Firmatik Yazılım 2008-2019 (c) Her Hakkı Saklıdır


إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُّبِينًا