Telefonla Sipariş Alma Programı

Telefonla gelen müşterileri bilgilerini görebilirsiniz.

    İşyeriniz telefonla arandığında program otomatik olarak bu numarayı sorgular. Eğer bu numara Müşteri / Satıcı firmalarınızda kayıtlı ise bunlar üzerinde hızlı işlemler yapabilirsiniz. Eğer numara kayıtlı değilse kayıt açabilirsiniz.

 

Bu Sistemle ile neler yapabilirsiniz?

  • Arayan numaraları bilgisayar ekranınızda görebilirsiniz.
  • Arayan numara Cari Hesap (Müşteri/Satıcı) listenizde kayıtlı ise kayıt bilgileri ekranınıza gelir. Sipariş alma, satış yapma gibi birçok işlemi hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Siz bilgisayarınızın başında olmasanız bile arayan numaralar programın içerisinde tarih ve saat olarak arşivlenir. Eğer arayan kayıtlı ise kimin aradığını anında öğrenebilirsiniz.

 

  • Sipariş sistemi ile verilen Caller-ID cihazının kullanımı ve kurulum son derece kolaydır. Telefon hattı ile bilgisayar arasındaki bağlantıları yapmanız yeterlidir. Ayrıca donanım tanıtılmasına gerek yoktur.

   Soru ve cevaplar

* Kullanabilmek için hangi modüllere ihtiyacım var.

   Hızlı sipariş sistemini kullanabilmeniz için Cari Hesap + Kasa + Stok+ Fatura ve Sipariş modüllerini satın almanız gerekir. Bunun dışında hızlı sipariş sisteminin de ayrıca lisanslanması gerekir.

*

* Caller ID Cihazı Ne işe yarar.

  Caller ID cihazı Telefonla arayan numaraların bilgisayarınıza aktarılmasını sağlar. Program bu numarayı sorgulayarak kayıtlı kişiyi bulur ve o kişi üzerinde hızlı işlem yapabilirsiniz.

 Birden fazla hat kullanılıyorsa, bu amaçla özel olarak geliştirdiğimiz Caller ID cihazları kullanılır. Aynı anda tüm hatlardan çağrı gelse bile çağrılar bilgisayara başarıyla aktarılır.
 

* PBX(Dahili santral) varsa nasıl bağlayabilirim.

  Dahili santralin girişine Telekom'dan gelen tüm hatlar, Caller ID cihazı girişine bağlanır.  Çok sayıda dış hat varsa, uygun kapasitede Caller ID cihazı kullanılır. Cihaz girişlerinin, dahili hatlara  bağlanması uygun değildir. Bazı santrallerde çalışabilse de daha sonra sorun çıkmaması için, cihaz girişlerinin , dış hatta bağlanması önerilir.

  Eğer ADSL varsa, dış hat, önce ADSL splitter, line girişine takılır. Splitter telefon çıkışı, Caller ID cihazına, oradan da santral girişine bağlanır.   Örnek olarak 2 hatlı cihaz için santral bağlantısı şekilde gösterilmiştir.

  Bazen telekom tarafından bir telefon numarası altında birden fazla telefon hattı sağlanmaktadır. Burada belirtilen caller ID cihazı, dış hat bağlantısı,sistemin çalışmasını etkilemez. Hatlar yine öncelik sırasına göre çağrıyı kabul edecektir. 1.hat meşgulse, 2. hat, her ikisi meşgulse 3. hat.. çalar. Bağlantı doğru yapıldıysa tüm gelen numaralar gösterilir.

Ücretsiz Deneyin


Prestij Ön Muhasebe Programı Cari Kasa Programı UZAK YARDIM PROGRAMI İNDİR Uzak yardım programı teknik destek hizmetlerinde kullanılır.

Bize Yazın


Görüşleriniz bizim için önemli. Lütfen programlarımız hakkında problemlerinizi, görüş öneri ve tavsiyelerinizi bizimle paylaşmaktan paylaşın.

Burayı tıklayarak bize mesaj gönderebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular


Sıkça sorulan soruları görmek için burayı tıklayın.


Firmatik Yazılım 2008-2018 (c) Her Hakkı Saklıdır